راهنمایی خرید لامپ و روشنایی برای منزل

راهنمایی خرید لامپ و روشنایی برای منزل

راهنمایی خرید لامپ و روشنایی برای منزل؛نورپردازی یکی از مهمترین تصمیمات طراحی است که برای خانه خود انتخاب می کنید مهمتر از همه،لامپ وروشنایی شما نیاز به یک برنامه ریزی و هدف کاربردی دارد تا روشنایی خود را براساس فضای مناسبی که انتخاب کرده اید مشخص کنید

لوازم لامپ و روشنایی از مراحل ساده تا رسیدن به مرحله نهایی نیاز به بهینه سازی متفاوتی دارد.

شاید به نظرتان انتخاب یک شاخص نوری تاثیر چندانی در دیزاین خانه نداشته باشد ولی سخت در اشتباهید روشنایی می تواند بر نمای کلی یک خانه و اتاق های آن تأثیربسزائی بگذارد…

در ادامه هر انچه که درباره راهنمایی خرید لامپ و روشنایی برای منزل نیاز است بدانید را خدمتتان ارائه خواهیم داد تا با انواع مختلف نورپردازی ها،سبک روشنایی،دستورالعمل های تزیین نورپردازی خانه و هرآنچه که نیاز است بدانید را دربرمی گیرد.

با وظیفه لامپ و روشنایی خانه بیشتر آشنا شوید

لامپ و روشنایی وظیفه دارد تا نور را برای فعالیت های خاص یا کاربردهای موجود در یک فضا فراهم کند مانند لوازم جانبی در کنار تختخواب برای مطالعه شبانه،نورپردازی زیر کابینت برای روشنایی کابینت ها یا چراغ بالای آینه ممکن است هنگام کار،روشنایی با قابلیت چرخش انتخاب کنید تا نور را در جایی که به آن نیاز دارید هدایت کند.

ولی درکل تعریف ساده اینکه روشنایی ها چه وظیفه دارند این است:برای روشن کردن خانه تان و زیباسازی هرچه بهترآن تا محیط و دلنشین ترشدن آن…

چگونه روشنایی مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟

قبل از شروع خرید لامپ و لوازم روشنایی،مهم است که درک کاملی از برنامه ریزی نور پردازی خانه خود داشته باشید.یک برنامه ریزی خوب برای دیزاین روشنایی باید از سه اصل درهرمکان خانه تشکیل شده باشد که شامل: فضا و متراژمحیط،میزان روشنایی لازم موردنیازوتشدید روشنایی است نگران نباشید راجب هریک توضیح خواهیم داد تا خودتان براحتی بتوانید دیزاین روشنایی خانه تان را حرفه ای بچینید.

فضا و متراژ محیط خانه

قبل خرید لامپ باید فضا و متراژ خود را بسنجید اینکه در چه فضایی و در کجا میخواهید روشنایی مورد نیازتان رو نصب کنید اینکه مکان مورد نظرتان کوچک است یا بزرگ،اتاق است یا پذیرایی از چه لامپ و روشنایی میخواهید در آن استفاده کنید که نوردهی بسیار مناسبی داشته باشد بعد مشخص کردن این موارد به سراغ گام بعدی بروید.

میزان روشنایی مورد نیازهر مکان

باید مشخص کنید که انتظار چه میزان روشنایی را در خانه،اتاق ها و مکان های دیگر خود دارید آیا میخواهید یک روشنایی ملایمی برای اتاق مطالعه خود داشته باشید یا یک روشنایی قوی برای برای اتاق پذیرایی و یا هرجای دیگر که نیاز به روشنایی دارید را تعیین کنید تا به جمع بندی کلی از خریدی که میخواهید داشته باشید برسید.میزان روشنایی محیط اتاق شما معموًلا توسط خانه ساز و پیمانکار انتخاب می شود ولی پیشنهاد ما به شما این است که خودتان این مورد را تعیین کنید تا همان دیزاینی که انتظارش را دارید برایتان محقق شود

تشدید روشنایی

تشدید روشنایی،تزئینی ترین نقش را در خانه شما ایفا می کند. به طور معمول برای جلب توجه به یک نقطه خاص معماری یا تزئینی، مانند شومینه،اثرهنری،راه پله یا قفسه کتاب استفاده می شود.

اگر بخواهید لوسترهایی با ظاهری تزئین شده را انتخاب کنید،می تواند به خودی خود یک نقطه کانونی باشد و یا استفاده از هالوژن و پنل های ال ای دی که در نقطه خاصی از داخل خانه یا بیرون مد نظرتان است یا شایدم بخواهید قسمتی از محیط خود را به صورت نور مخفی در بیاورید تا خانه تان شکیل تر شود.

یه کاغذ وخودکار بردارید وآنچه که سلیقه تان حکم میکند را یادداشت کنید همه چیز به علاقه شخصی خودتان و خانواتان بستگی دارد.

دسته بندی های لامپ و روشنایی برای خانه

لامپ ها به خودی خود دسته بندی های متنوع و زیادی دارند از لامپ های قدیمی رشته ای بگیر تا لامپ های ال ای دی فوق کم مصرف روز جهانی که بسته به نوع کاربرد و دیزاین تان دارد.

مثلا اینکه سبک خانه تان یک خانه قدیمی و نوستالژیک است یا یک خانه هوشمند بسیار حرفه ای و اینکه ازروشنایی به عنوان تزئینی میخواهید استفاده کنید یا برای زیبایی بیشتر و یا اینکه فقط میخواهید یک محیط را روشن کنید و از روشنایی آن بهره من شوید؟

لوازم روشنایی نیز دسته بندی بسیار متنوع برای هر کاربردی دارند بطور مثال روشنایی صنعتی یا ساختمانی،لوازم روشنایی برای حیاط خانه،جلوی در،بالکن و بسیار موارد دیگر…

مدل هایی مختفلی از لوازم روشنایی میتوانیم اشاره ای به چراغ های سقفی و دیواری؛وال واشرها برای نورپردازی نما،پرژکتور ها وموارد بسیارزیاد دیگرداشته باشیم.

نکات مهم در در خرید لوازم روشنایی

یک اندازه گیری اشتباه می تواند یک خطایی بزرگ را ایجاد کند ، انتخاب لوازم لامپ و روشنایی با اندازه اشتباه می تواند صدمه به طراحی فضای شما وارد کند بهتر است سعی کنید با دقت بیشتری اندازه گیری داشته باشید.

چون ممکن است شما ریسه یا پنل ال ای دی بخرید و ببینید که سایز و یا متراژ آن ها به محیطی که میخواهید در آن استفاده کنید همخوانی ندارد و بزرگ یا کوچک می باشد ولی در مورد لامپ ها اطلاعاتی از فضای اتاق و روشنایی موردنیازش داشته باشید صدق و کفایت می کند.

مقیاس: قطر و ارتفاع روشنایی

توجه داشته باشید این دستورالعمل ها در مورد چراغ های سقفی مانند لوستر و آویز در اتاق های باز مانند اتاق های نشیمن و اتاق خواب ها کاربرد دارد.

با یک اتاق یا فضا شروع کنید و به ارتفاع،طول وعرض اتاق توجه نمایید.

لامپ و روشنایی برای آشپزخانه

انتخاب لامپ و روشنایی آشپزخانه شاید مقداری پیچیده و سخت باشد زیرا هیچ کانونی واحدی در این اتاق وجود ندارد وچون باید تمام لوازم الکترونیکی و برقی رو در نظر بگیرید که مانع از تابیدن نور و روشنایی شود.

و نکته مهم اینکه چه دیزاین روشنایی را تصور کرده اید برای آشپزخانه تان و آیا پاسخگویه کارتان هست؟آیا بعد از نصب لامپ و لوازم روشنایی همان چیزی میشود که انتظارش را دارید؟یا اینکه…

پیشنهاد ما به شما این است که روی کاغذ طرح خود را پیاده سازی کنید اول اینکه در چه جاهایی از آشپزخانه میخواهید ازلامپ استفاده کنید؟

دوم اینکه آیا از نور مخفی،آسمان مجازی و یا لامپ های هالوژن هم میخواهید استفاده کنید؟اگر جواب بله هست مکان نصب آن را مشخص و متراژ یا سایزشان رو هم یادداشت کنید

و سوم اینکه تعداد لامپ ها و لوازم روشنایی مورد نیاز خود را در چه تعداد بزرگ و کوچک بنویسید و درآخر این لیست لیست وسایلی است که برای آشپرخانتان نیاز دارید! به همین اسانی میتوانید روشنایی آشپزخانه خود را خودتان مشخص کنید.

روشنایی ورودی خانه

برای روشنایی راه رو و ورودی خونه میتوانید از چراغ دیواری و سقفی,لوستر,چراغ سنسوری و یا لامپ های ال ای دی استفاده کنید و از روشنایی که مورد نیازتان برای مدت کوتاه یا طولانی هست استفاده کنید.

ولی پیشنهاد ما برای جلوی ورودی خانه تان چراغ های سنسوردار می باشد زیرا که با وارد شدن شخص خودکارروشن می شود و با خروج شدن اززیرچراغ خودکار خاموش می شود و دیگر نیاز به خاموش روشن کردن لامپ یا روشنایی با کلید برق نیست.

لامپ و روشنایی اتاق ناهارخوری

اتاق ناهارخوری یکی ازفوق العاده ترین و راحت ترین اتاق ها برای نورپردازی است زیرا میز ناهار خوری همیشه کانون اتاق است.

معمولاً لوسترهایی برای این اتاق انتخاب
می شوند اما چراغ های آویز نیز بسیار محبوب هستند در روشنایی فضای کل اتاق.

با این حال اگر می خواهید نور خاصی را در یک ویژگی خاص در اتاق قرار دهید،می توانید از لامپ و پنل ال ای دی استفاده کنید.

لامپ و روشنایی میز ناهارخوری

استفاده ازچراغ سقفی و لوستر در بالای میز ناهار خوری بسیار روحیه بخش و انگیزه بخش می باشد تا ضمن روشنایی برای صرف غذا در کنار خانواده از فضایی دلنشین نیز بهره مند شوید.

لامپ و روشنایی اتاق خواب

در مورد اتاق خواب،بهترین انتخاب نورملایم و گرم است زیرا استراحت و آرامش بیشتری دارد.معموًلا از نورپردازی به شکل روی میزهای کنار تختخواب،استفاده می شود.

همچنین،برای برجسته کردن یک عکس یا یک اثر هنری استفاده از چراغ های به طور نورمخفی را در نظر بگیرید.این امکان را به شما می دهد تا فضای کاملی را در اتاق ایجاد کنید.و از مرکز اتاق هم میتوانید از لامپ ال ای دی و بالای سقف هم از مهتابی های FPL جدید که جنبه زیبایی بصیری عالی دارند استفاده نمایید

لامپ و روشنایی دفترکار منزل

البته یک دفترکاردر خانه باید روی روشنایی کار تمرکز کند.روشنایی باید روی میز قرار بگیرد که برای کاهش خط چشم ضروری است اما یک روشنایی با نور زیاد نیز می تواند در روزهای ابری هنگام کار شبانه مفید باشد.

برای چراغ مطالعه باید روشنایی کمتری استفاده کنید تا باعث اذیت کردنتان نشود.نورپردازی مخفی نیزتزئینی است و می تواند به جذاب تر جلوه دادن دفترکاری شما در خانه کمک شایانی کند.

و درآخر:خرید لامپ وروشنایی برای خانه

ما به عنوان ساوه الکتریک مفتخریم با ارئه خدمات نوین در حوضه نورپردازی،شما را با نازلترین قیمت و با کیفیت ترین لامپ ها و لوازم روشنایی آشنا سازیم .

همچنین برای شما مشتریان عزیز سایتی درحوزه لوازم روشنایی و برقی فراهم آورده ایم تا علاوه برخرید آسان و مطمئن بتوانید با تخفیف تمامی محصولات لامپ و روشنایی خود را با تخفیف ویژه تهیه فرمایید و درصورت هرگونه سوال و مشاوره ای دراین خصوص به صورت رایگان با کارشناسان و متخصصان باتجربه ما تماس حاصل بفرمایید و صمیمانه پاسخگویه شما عزیزان هستیم…